Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Historia

Przedszkole nr 24 ma swoją siedzibę w Warszawie przy ulicy Drewnianej 10/16 – na zielonym Powiślu. Powstało w roku 1950 jako przedszkole przyzakładowe, które otoczyło opieką dzieci pracowników Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Syrena” – nosiło wówczas nazwę Przedszkole „Syrena”.

  • Od 1  września 1950 roku przedszkolem kierowała oddana działalności na rzecz dzieci Wacława Ostrychańska. Porządkowała i zagospodarowywała teren sadząc pierwsze drzewa i krzewy. Stworzyła miejsce przyjazne przedszkolakom i ich rodzinom. W tamtym czasie w przedszkolu funkcjonowały trzy oddziały – w każdym z nich opiekę i pomoc serdecznej wychowawczyni znajdowało około 35 dzieci. 
  • W roku 1977 - funkcję kierownika, a potem dyrektora objęła pani Jadwiga Zielińska (wcześniej długoletnia i ceniona nauczycielka naszego przedszkola), która dalej wzbogacała bazę placówki, stworzyła funkcjonalny plac zabaw wyposażony w estetyczny i atrakcyjny sprzęt. Utrzymywała w doskonałej formie ogród przedszkolny wzbogacając go o różnorodną roślinność - do dziś cieszy on swym widokiem dzieci i okolicznych przechodniów.
  • W latach osiemdziesiątych przedszkole otrzymało status placówki ogólnodostępnej i nadano mu numer 24. 
  • W latach 1999 – 2016 Przedszkolem kierowała pani Iwona Pomianowska, która dokładała wszelkich starań aby przedszkole stawało się nowoczesne, bezpieczne i atrakcyjne, aby było namiastką domu rodzinnego i tworzyło warunki do wszechstronnego rozwoju dzieci. 
  • W kolejnych latach (2016 - do sierpnia 2021) dyrektorem Przedszkola była pani Barbara Lipińska, która pielęgnowała dorobek swoich poprzedniczek i jednocześnie wprowadzała nowoczesne metody pracy z dzieckiem. 
  • Od 1 września 2021 dyrektorem jest pani Gabriela Haron. 

Cieszymy się dobra opinią w środowisku lokalnym. Rodzice, którzy powierzają naszej opiece dzieci, to w wielu przypadkach dzieci lub wnuki osób, które pamiętają pierwsze lata funkcjonowania przedszkola. 

Nasze Przedszkole jest otwarte na potrzeby dzieci i ich rodziców. Swoją rodzinną i bardzo przyjazną atmosferą staramy się zminimalizować stres nowoprzyjętych maluszków i podwyższyć ich komfort przebywania w placówce. 

Serdecznie zapraszamy!