Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Historia

Przedszkole nr 24 ma swoją siedzibę w Warszawie przy ulicy Drewnianej 10/16 – na tonącym w zieleni Powiślu. Powstało w roku 1950 jako przedszkole przyzakładowe, które otoczyło opieką dzieci pracowników Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Syrena” – nosiło wówczas nazwę Przedszkole „Syrena” 

  • Od 1  września 1950 roku przedszkolem kierowała oddana działalności na rzecz dzieci Wacława Ostrychańska. Porządkowała i zagospodarowywała teren sadząc pierwsze drzewa i krzewy. Stworzyła miejsce przyjazne przedszkolakom i ich rodzinom. W tamtym czasie w przedszkolu funkcjonowały trzy oddziały – w każdym z nich opiekę i pomoc serdecznej wychowawczyni znajdowało około 35 dzieci. 
  • W roku 1977 - funkcję kierownika, a potem dyrektora objęła pani Jadwiga Zielińska (wcześniej długoletnia i ceniona nauczycielka naszego przedszkola), która dalej wzbogacała bazę placówki, stworzyła funkcjonalny plac zabaw wyposażony w estetyczny i atrakcyjny sprzęt. Utrzymywała w doskonałej formie ogród przedszkolny wzbogacając go o różnorodną roślinność - do dziś cieszy on swym widokiem i stanowi swoistą enklawę zieleni dla jego użytkowników, a także okolicznych mieszkańców.
  • W latach osiemdziesiątych przedszkole otrzymało status placówki ogólnodostępnej i nadano mu numer 24. 
  • W latach 1999 – 2016 Przedszkolem kierowała pani Iwona Pomianowska, która dokładała wszelkich starań aby przedszkole stawało się nowoczesne, bezpieczne i atrakcyjne, aby było namiastką domu rodzinnego i tworzyło warunki do wszechstronnego rozwoju dzieci. 
  • W kolejnych latach (2016 - do sierpnia 2021) dyrektorem Przedszkola była pani Barbara Lipińska, która pielęgnowała dorobek swoich poprzedniczek i jednocześnie wprowadzała nowoczesne metody pracy z dzieckiem. 
  • Od 1 września 2021 obowiązki dyrektora pełni pani Gabriela Haron. 

Cieszymy się dobra opinią w środowisku lokalnym. Rodzice, którzy powierzają naszej opiece dzieci, to w wielu przypadkach dzieci lub wnuki osób, które pamiętają pierwsze lata funkcjonowania przedszkola. 

Nasze Przedszkole jest otwarte na potrzeby dzieci i ich rodziców. Swoją rodzinną i bardzo przyjazną atmosferą staramy się zminimalizować stres nowoprzyjętych maluszków i podwyższyć ich komfort przebywania w placówce. 

Serdecznie zapraszamy!