Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Biedronki

Czerwiec

Czerwiec to czas podsumowań dotychczas zdobytych umiejętności i wiadomości. To również moment, w którym będziemy jeszcze lepiej poznawać samych siebie. Porozmawiamy o sobie, o swoim wyglądzie i naszych zainteresowaniach. Poszukamy różnic i podobieństw między nami. Zastanowimy się, czy pomimo różnic zewnętrznych, różnimy się w „środku”, a może pomimo to, jesteśmy do siebie podobni. Poznamy dzieci z różnych stron świata, ich wygląd, stroje, obyczaje, zabawy a także charakterystyczną muzykę dla kontynentów na których mieszkają.

Poruszymy też trudniejsze tematy: porozmawiamy o rówieśnikach, którzy mają trudniejsze dzieciństwo – muszą pracować, cierpią z powodu wojny, głodu, braku dostępu do wody.

Poznamy swoje prawa i dowiemy się co zrobić, gdy ktoś je łamie. Stworzymy wspólnie piktogramowy kodeks praw dziecka, który zawiśnie w naszej sali.

Odchodząc od poważnych tematów wykonamy piniatę, bardzo popularną w Meksyku i sprawdzimy, co zawiera.

Zajmiemy się także tematem nadchodzących wakacji. Podzielimy się naszymi wakacyjnymi planami. Poznamy najpopularniejsze kierunki wyjazdów na wakacje w Polsce. Wskażemy duże miasta nad morzem i w górach. Podczas zabaw będziemy posługiwać się mapą i globusem. Dużo czasu poświęcimy na zasady bezpiecznego zachowania się w określonych miejscach. Poznamy znaki informacyjne, ostrzegawcze i zakazu, które można spotkać podczas wakacyjnych wypraw.

W ramach podsumowania tego roku szklonego i pracy Waszych dzieci pragniemy wyrazić ogromną dumę z postępów jakie poczyniły. Pracowały z zapałem i w pełni zasłużyły na wypoczynek. Z utęsknieniem czekają na chwile spędzone tylko z Wami. Chcemy Wam podziękować za wsparcie, za pomoc i zaangażowanie. Życzymy Wam i Dzieciom udanych, niezapomnianych, pełnych wrażeń i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. A gdybyście za nami zatęsknili, wyślijcie jak co roku, kartkę.

Do zobaczenia w nowym roku przedszkolnym!

A naszym Starszakom życzymy tylko samych sukcesów szkolnych, wielu wspaniałych kolegów i koleżanek, radości i wiary w siebie. Pamiętajcie, jesteście wspaniali!