Zasady współpracy psychologa PPP1 1 z przedszkolem
(na czas covid-19)

PSYCHOLOG
Małgorzata Trojan

1. Zgodnie z rekomendacjami Biura Edukacji („Bezpośrednio w placówkach oświatowych odbywają się jedynie wyjątkowe interwencje, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Pozostałe działania pracowników Poradni, takie jak porady, konsultacje, udział w radach pedagogicznych odbywają się z wykorzystaniem narzędzi online”) dyżury w przedszkolach są ograniczone do 1 bezpośredniego spotkania w miesiącu (między innymi w celu obserwacji funkcjonowania dziecka).

2. Przygotowywanie materiałów psychoedukacyjnych dla rodziców i nauczycieli:
  • gotowość szkolna,
  • adaptacja w przedszkolu,
  • inne (zgodnie z zapotrzebowaniem).

1. Indywidualne, cotygodniowe zajęcia terapeutyczne dla dzieci na terenie Poradni (zgodnie z ustalonymi wcześniej godzinami).

2. Tematyczne spotkania dla rodziców i nauczycieli w formie online (webinary, szkolenia itp.).

3. Możliwość konsultacji w formie online (lub w wyjątkowych sytuacjach bezpośredniej) dla rodziców i nauczycieli (w ustalonym wcześniej terminie).

4. Grupa wsparcia dla chętnych nauczycieli ze wszystkich placówek prowadzona w formie online (w ustalonym wcześniej terminie).

5. Diagnoza psychologiczna na terenie Poradni.

6. Udzielanie wsparcia psychologicznego w sytuacjach kryzysowych zgodnie z rekomendacjami Biura Edukacji („Wskazane jest poszerzenie oferty placówki o formy wsparcia dla osób z problemami emocjonalnymi wynikającymi ze stanu epidemii).

Realizacja dyżurów psychologa - plik do pobrania