Oddział III

Oddział III „Biedronki”

Listopad w grupie  „Biedronek”

Witamy w listopadzie!  Za nami czas ,,złotej polskiej jesieni”. Świat za oknem jest coraz bardziej szary, deszczowy i mglisty. W czasie deszczu dzieci się nudzą… ale nie w Biedronkowie! Przed nami same ważne święta!

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy bardzo ważne święto – jest to Dzień Niepodległości. Dzieci przypomną sobie, jak wygląda polska flaga i godło. Poznają i odszukają na mapie Kraków, Sandomierz, Warszawę, Toruń, Gdańsk .Poznają wybrane nazwiska osób zasłużonych Polsce. Wszyscy razem odśpiewamy Hymn Państwowy. Poznamy bliżej stolicę naszego kraju- Warszawę i jej zabytki. Wybierzemy się na wycieczkę do Zamku Królewskiego.

Obchodzić będziemy Dzień życzliwości, dzień pełen uśmiechów, miłych słów i pozytywnych emocji. Wspólnie zastanowimy się gdzie mieszka życzliwość.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, dlatego będziemy świętować w naszej grupie „Dzień Pluszowego Misia”. Poznamy historię powstania pluszaków. Nie zabraknie zabaw ruchowo-muzycznych, zadań  o tematyce misiowej i dobrego humoru.

Poznamy zapis cyfrowy liczby 0 i 5. Będziemy doskonalić umiejętność przeliczania elementów w zbiorach. Odkryjemy małą i wielką, drukowaną i pisaną literę „T” i „D”. Będziemy ćwiczyć spostrzegawczość i syntezę słuchową.

Porozmawiamy na temat naszych ulubionych książek. Przypomnimy sobie zasady korzystania z książek. Spróbujemy sami wymyślić bajkę i utworzyć własną  książeczkę.