28 Niedziela
banner1

ul. Drewniana 10/16
00-345 Warszawa
tel. 22 826 42 65
fax. 22 826 42 65
e-mail: p24@edu.um.warszawa.pl

Oddział III

Oddział III „Biedronki”

 

Listopad w grupie  „Biedronek”
 
 
     Witamy w listopadzie!  Za nami czas ,,złotej polskiej jesieni”. Świat za oknem jest coraz bardziej szary, deszczowy i mglisty. W czasie deszczu dzieci się nudzą… ale nie w Biedronkowie! Przed nami same ważne święta!
 
     Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy bardzo ważne święto – jest to Dzień Niepodległości. Dzieci przypomną sobie, jak wygląda polska flaga i godło. Poznają i odszukają na mapie Kraków, Sandomierz, Warszawę, Toruń, Gdańsk .Poznają wybrane nazwiska osób zasłużonych Polsce. Wszyscy razem odśpiewamy Hymn Państwowy. Poznamy bliżej stolicę naszego kraju- Warszawę i jej zabytki. Wybierzemy się na wycieczkę do Zamku Królewskiego.
 
     Obchodzić będziemy Dzień życzliwości, dzień pełen uśmiechów, miłych słów i pozytywnych emocji. Wspólnie zastanowimy się gdzie mieszka życzliwość.
 
     Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, dlatego będziemy świętować w naszej grupie „Dzień Pluszowego Misia”. Poznamy historię powstania pluszaków. Nie zabraknie zabaw ruchowo-muzycznych, zadań  o tematyce misiowej i dobrego humoru.
 
     Poznamy zapis cyfrowy liczby 0 i 5. Będziemy doskonalić umiejętność przeliczania elementów w zbiorach. Odkryjemy małą i wielką, drukowaną i pisaną literę „T” i „D”. Będziemy ćwiczyć spostrzegawczość i syntezę słuchową.
 
     Porozmawiamy na temat naszych ulubionych książek. Przypomnimy sobie zasady korzystania z książek. Spróbujemy sami wymyślić bajkę i utworzyć własną  książeczkę.
 
 
 
 
 

Kontakt

Przedszkole nr 24
w Warszawie

ul. Drewniana 10/16
00-345 Warszawa

tel: 22 826 42 65

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.