17 Piątek

Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze
Oddział III - Biedronki

Tematyka kompleksowa:

1. „Dzieci, takie jak my”
  2. „Na wakacje już jedziemy – dobrze bawić się będziemy”

Zadania:

• Zachęcanie dzieci do twórczej ekspresji plastycznej i swobodnego eksperymentowania z kolorami, plamą i linią oraz wykorzystania różnych technik plastycznych;
  • Poznawanie zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla wiosny i lata;
  • Uwrażliwienie dzieci na piękno polskich krajobrazów;
  • Zachęcanie do oglądania dzieł malarskich i rozmawiania o nich;
  • Wspieranie dzieci w budowaniu poczucia własnej wartości i zachęcanie do prezentacji swoich prac;
  • Wzmacnianie w dzieciach wiary we własne możliwości i umiejętności przez tworzenie okazji do radosnego wykonywania samodzielnych działań, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z radością sukcesu i goryczą porażki;
  • Uwrażliwianie dzieci na potrzebę dzielenia się z innymi;
  • Kształcenie umiejętności budowania krótkich wypowiedzi na temat sytuacji przedstawionych na ilustracji, w wierszach i opowiadaniach.
  • Wyznaczanie kierunków w przestrzeni: z przodu, z tyłu, przed, za, na górze, na dole, pomiędzy, w, na zewnątrz.
  • Doskonalenie sprawności motorycznej (szybkość, siła, skoczność), umiejętności rzutu do celu i umiejętność współpracy w grupie podczas wykonywania ćwiczeń z zestawu.