27 Sobota

listopad 2021.
Oddział II "Misie"

Kochani Rodzice!

Wkraczamy w jesienną, listopadową aurę. Dni stają się coraz chłodniejsze. Zakładacie nam cieplejsze ubrania, wiążecie szaliki,  a my nie zapominamy o czapce, bo już wiemy, jak należy ubrać się na jesienny spacer.  Wrzesień i październik za nami, a z nimi dużo ciężkiej pracy, którą udało nam się wykonać w naszym przedszkolu. Wiemy gdzie każdy ma swoją podpisaną szufladę, lubimy być dyżurnymi, pracujemy w parach. Na nowo polubiliśmy nasze przedszkole oraz plac zabaw. Stajemy się coraz bardziej samodzielni, już niektórzy radzą sobie również z zapięciem suwaka. Kochani rodzice tu w przedszkolu, na wszystko jest czas: na zabawę, zajęcia, sport, gimnastykę. Dzieci chętnie rozmawiają o tym co w dniu dzisiejszym będą robiły.
     Przed nami kolejny miesiąc i bardzo liczymy na wasze wsparcie. Ten miesiąc upłynie nam na rozwijaniu poczucia przynależności do lokalnej społeczności i do narodu poprzez rozbudzanie zainteresowania miastem i krajem. Wzbogacimy słownictwo o nowe pojęcia związane z poznawaniem swojego kraju. Poznamy symbole narodowe oraz legendy polskie. Nauczymy się słów hymnu narodowego. Zainteresujemy się historią i tradycjami naszego kraju.
Będziemy uważne słuchać wierszy i opowiadań.  Spróbujemy analizować dźwięki i obrazy, będziemy uczestniczyć w rozmowach na ich temat. Poznamy wybrane zasady bezpieczeństwa na drodze. Poznamy numer alarmowy i  kiedy należy z niego korzystać. Będziemy przestrzegać reguły obowiązujące w społeczności dziecięcej tj. w zabawach i sytuacjach zadaniowych.
     Będziemy doskonalić umiejętności porównywania liczebności zbiorów.
Przeliczać będziemy na konkretach, wykonując  proste działania dodawania i odejmowania. Tworząc prace plastyczne zadbamy o ich estetyczne wykonywanie i jednocześnie udoskonalimy małą motorykę.
Będziemy badać właściwości wody za pomocą zmysłów – wzroku, smaku, węchu. Poznamy zasady obowiązujące podczas prowadzenia doświadczeń.
Będziemy nabywać umiejętność obserwowania zjawisk przyrodniczych, wyciągania i formułowania wniosków.

Misie