27 Sobota
banner1

ul. Drewniana 10/16
00-345 Warszawa
tel. 22 826 42 65
fax. 22 826 42 65
e-mail: p24@edu.um.warszawa.pl

Oddział II

Oddział II „Misie”

 

 
Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze dla dzieci 5-letnich
listopad 2021.
Oddział II "Misie"
 
 
Kochani Rodzice!
 
     Wkraczamy w jesienną, listopadową aurę. Dni stają się coraz chłodniejsze. Zakładacie nam cieplejsze ubrania, wiążecie szaliki,  a my nie zapominamy o czapce, bo już wiemy, jak należy ubrać się na jesienny spacer.  Wrzesień i październik za nami, a z nimi dużo ciężkiej pracy, którą udało nam się wykonać w naszym przedszkolu. Wiemy gdzie każdy ma swoją podpisaną szufladę, lubimy być dyżurnymi, pracujemy w parach. Na nowo polubiliśmy nasze przedszkole oraz plac zabaw. Stajemy się coraz bardziej samodzielni, już niektórzy radzą sobie również z zapięciem suwaka. Kochani rodzice tu w przedszkolu, na wszystko jest czas: na zabawę, zajęcia, sport, gimnastykę. Dzieci chętnie rozmawiają o tym co w dniu dzisiejszym będą robiły.
     Przed nami kolejny miesiąc i bardzo liczymy na wasze wsparcie. Ten miesiąc upłynie nam na rozwijaniu poczucia przynależności do lokalnej społeczności i do narodu poprzez rozbudzanie zainteresowania miastem i krajem. Wzbogacimy słownictwo o nowe pojęcia związane z poznawaniem swojego kraju. Poznamy symbole narodowe oraz legendy polskie. Nauczymy się słów hymnu narodowego. Zainteresujemy się historią i tradycjami naszego kraju.
Będziemy uważne słuchać wierszy i opowiadań.  Spróbujemy analizować dźwięki i obrazy, będziemy uczestniczyć w rozmowach na ich temat. Poznamy wybrane zasady bezpieczeństwa na drodze. Poznamy numer alarmowy i  kiedy należy z niego korzystać. Będziemy przestrzegać reguły obowiązujące w społeczności dziecięcej tj. w zabawach i sytuacjach zadaniowych.
     Będziemy doskonalić umiejętności porównywania liczebności zbiorów.
Przeliczać będziemy na konkretach, wykonując  proste działania dodawania i odejmowania. Tworząc prace plastyczne zadbamy o ich estetyczne wykonywanie i jednocześnie udoskonalimy małą motorykę. 
Będziemy badać właściwości wody za pomocą zmysłów – wzroku, smaku, węchu. Poznamy zasady obowiązujące podczas prowadzenia doświadczeń.
Będziemy nabywać umiejętność obserwowania zjawisk przyrodniczych, wyciągania i formułowania wniosków.
 
Misie

 

Kontakt

Przedszkole nr 24
w Warszawie

ul. Drewniana 10/16
00-345 Warszawa

tel: 22 826 42 65

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.