Oddział II

.
Oddział II "Sowy"

Tematy kompleksowe:
  1. Jesteśmy małymi Polakami (temat realizowany w dniach 7.11 – 18. 11 2019 r.)
  2. Orzeszki wiewióreczki, czyli zwierzęta przygotowują się do zimy (temat realizowany w dniach: 21. 11 – 31. 11 2019 r.).

Zadania
  • kształtowanie tożsamości narodowej: mówimy po polsku, jesteśmy Polakami, nasz kraj to Polska,
  • rozwijanie w dziecku ufności we własne możliwości,
  • nabieranie zaufania do kolegów w grupie,
  • niwelownie agresywnych zachowań,
  • zapoznanie z symbolami narodowymi: flaga, godło, hymn narodowy,
  • zapoznanie z charakterystycznymi miejsca Warszawy,
  • nabywanie umiejętności wypowiadania się podczas rozmów z całą grupą, uczenie się słuchania swoich rówieśników,
  • utrwalanie rozumienia pojęć najwięcej, najmniej, najwyższy, najniższy,
  • porównywanie liczebności i rozumienie pojęć: tyle samo, więcej, mniej, o 1 więcej, o 1 mniej.
  • zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego (elementy programu profilaktycznego „Czyste Powietrze Wokół Nas”),
  • poszerzanie wiedzy przyrodniczej (wygląd i zwyczaje wiewiórki, poznanie zwierząt, które zapadają w sen zimowy, zapoznanie z ptakami odlatującymi do ciepłych krajów).