Oddział I

Oddział I „Biedronki”

Plan pracy dydaktyczno – wychowawczej
dla dzieci 3 – letnich "Biedronek"
Wrzesień 2019

Plan opracowano na podstawie:

• „Kocham przedszkole. Program wychowania przedszkolnego” M. Pleskot, A. Staszewska – Mieszek
  • „Wychowanie fizyczne w przedszkolu” – K. Wlaźnik
  • „Zabawy dydaktyczne dla przedszkolu” – M. Bogdanowicz
  • Moje 3 i 4 lata. Scenariusze zajęć muzyczno – ruchowych” – T. Wójcik, Cz. Cyrański, W. Żaba - Żabińska
  • Wspomaganie rozwoju umysłowego trzylatków” – Edyta Gruszczyk – Kolczyńska, E. Zielińska

Tematyka kompleksowa:

1. „W przedszkolu”
  2. „Oto ja”

Zadania:

Adaptacja do warunków przedszkolnych, poznanie osób,  najbliższego otoczenia oraz zasad zachowania:
  • Budowanie przynależności do grupy, dbanie o miłą i radosną atmosferę.
  • Zapoznanie i wdrażanie dzieci do zadań zgodnych z codziennym rytmem dnia w trosce o poczucie bezpieczeństwa dzieci
  • Zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznej zabawy w sali i ogrodzie przedszkolnym.
  • odejmowanie prób samodzielnego korzystania z toalety oraz prawidłowego mycia i wycierania rąk.
  • Rozpoznawanie na podstawie zdjęć dzieci oraz umownych znaków miejsc przynależnych danemu dziecku (szafka w szatni, ręcznik w łazience, krzesełko w sali, lista obecności)