28 Niedziela
banner1

ul. Drewniana 10/16
00-345 Warszawa
tel. 22 826 42 65
fax. 22 826 42 65
e-mail: p24@edu.um.warszawa.pl

Historia

Przedszkole nr 24 ma swoją siedzibę w Warszawie przy ulicy Drewnianej 10/16 – na tonącym w zieleni Powiślu . Powstało w roku 1950  jako przedszkole przyzakładowe, które otoczyło opieką dzieci pracowników Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Syrena” – nosiło wówczas nazwę Przedszkole „Syrena” 
 
  • Od 1  września 1950  roku przedszkolem kierowała i tworzyła je od podstaw, oddana działalności na rzecz dzieci pani Wacława  Ostrychańsky. Porządkowała i zagospodarowywała teren, sadziła pierwsze drzewa i krzewy – tworzyła miejsce przyjazne przedszkolakom i ich rodzinom. W tym czasie w przedszkolu funkcjonowały trzy oddziały – w każdym opiekę i pomoc serdecznej wychowawczyni znajdowało około 35 dzieci. 
  • W roku 1977  - funkcję kierownika, a potem dyrektora odjęła pani Jadwiga Zielińska ( wcześniej długoletnia i ceniona nauczycielka naszego przedszkola ), która  dalej  wzbogacała bazę przedszkola, stworzyła funkcjonalny plac zabaw wyposażony w estetyczny, atrakcyjny dla dzieci sprzęt. Utrzymywała w doskonałej formie ogród przedszkolny wzbogacała go w różnorodną roślinność, który do dziś cieszy swym widokiem. Ogród stanowi swoistą enklawę zieleni  dla nas jak i dla okolicznych mieszkańców. Stale wzbogacany i otoczony opieką ogród – dostarcza wciąż nowych, wrażeń estetycznych.  
  • W latach osiemdziesiątych przedszkole otrzymało status placówki ogólnodostępnej i nadano mu numer 24. 
  • W latach 1999 – 2016 Przedszkolem kierowała pani Iwona Pomianowska, która dokładała wszelkich starań aby przedszkole stawało się nowoczesne, bezpieczne i atrakcyjne, aby było namiastką domu rodzinnego i tworzyło warunki do wszechstronnego rozwoju dzieci. 
  • W kolenych latach (2016- do sierpnia 2021) dyrektorem Przedszkola była pani Barbara Lipińska, która pielęgnowała dorobek swoich poprzedniczek i jednocześnie wprowadzała nowoczesne metody pracy z dzieckiem. 
  • Od 1 września 2021 obowiązki dyrektora pełni pani Gabriela Haron. 

 

 

Cieszymy się dobra opinią w środowisku lokalnym. Rodzice, którzy powierzają naszej opiece dzieci, to w wielu przypadkach dzieci lub wnuki dzieci, które pamiętają pierwsze lata funkcjonowania przedszkola. 
 
Nasze Przedszkole jest otwarte na potrzeby dzieci i ich rodziców. Swoją rodzinną i bardzo przyjazną atmosferą staramy się zminimalizować stres nowoprzyjętych maluszków i podwyższyć komfort przebywania w placówce wszystkich dzieci. 
 
Serdecznie zapraszamy!

Kontakt

Przedszkole nr 24
w Warszawie

ul. Drewniana 10/16
00-345 Warszawa

tel: 22 826 42 65

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.