17 Piątek
banner1

ul. Drewniana 10/16
00-345 Warszawa
tel. 22 826 42 65
fax. 22 826 42 65
e-mail: p24@edu.um.warszawa.pl

Historia

Przedszkole nr 24 ma swoją siedzibę w Warszawie przy ulicy Drewnianej 10/16 – na tonącym w zieleni Powiślu . Powstało w roku 1950  jako przedszkole przyzakładowe, które otoczyło opieką dzieci pracowników Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Syrena” – nosiło wówczas nazwę Przedszkole „Syrena” 
 
  • Od 1  września 1950  roku przedszkolem kierowała i tworzyła je od podstaw, oddana działalności na rzecz dzieci pani Wacława  Ostrychańsky. Porządkowała i zagospodarowywała teren, sadziła pierwsze drzewa i krzewy – tworzyła miejsce przyjazne przedszkolakom i ich rodzinom. W tym czasie w przedszkolu funkcjonowały trzy oddziały – w każdym opiekę i pomoc serdecznej wychowawczyni znajdowało około 35 dzieci. 
  • W roku 1977  - funkcję kierownika, a potem dyrektora odjęła pani Jadwiga Zielińska ( wcześniej długoletnia i ceniona nauczycielka naszego przedszkola ), która  dalej  wzbogacała bazę przedszkola, stworzyła funkcjonalny plac zabaw wyposażony w estetyczny, atrakcyjny dla dzieci sprzęt. Utrzymywała w doskonałej formie ogród przedszkolny wzbogacała go w różnorodną roślinność, który do dziś cieszy swym widokiem. Ogród stanowi swoistą enklawę zieleni  dla nas jak i dla okolicznych mieszkańców. Stale wzbogacany i otoczony opieką ogród – dostarcza wciąż nowych, wrażeń estetycznych.  
  • W latach osiemdziesiątych przedszkole otrzymało status placówki ogólnodostępnej i nadano mu numer 24. 
  • W  latach 1999 – 2016   Przedszkolem kierowała pani Iwona Pomianowska,   która dokładała wszelkich starań aby przedszkole stawało się nowoczesne, bezpieczne i atrakcyjne, aby było namiastką domu rodzinnego i tworzyło warunki do wszechstronnego rozwoju dzieci. 
 
Obecnie przedszkolem kieruje pani Barbara Lipińska, która  pielęgnuje dorobek swoich poprzedniczek z jednoczesnym otwarciem na nowoczesne metody pracy z dzieckiem i tworzeniem przyjaznej i bezpiecznej placówki dla dzieci i ich rodziców. 
 Cieszymy się dobra opinią w środowisku lokalnym. Rodzice, którzy powierzają naszej opiece dzieci, to wielu przypadkach dzieci lub wnuki dzieci, które pamiętają pierwsze lata funkcjonowania  przedszkola. 
Jeśli chcecie Państwo powierzyć naszej opiece dzieci serdecznie zapraszamy.  
 

Kontakt

Przedszkole nr 24
w Warszawie

ul. Drewniana 10/16
00-345 Warszawa

tel: 22 826 42 65

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.