Konkurs literacki

12 listopada 2019, Autor: Administrator

Drogie Dzieci, Drodzy Rodzice!

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim na rymowankę „O chłopczyku Grzecznolinku lub dziewczynce Grzecznolince”, którego organizatorami są Rada Pedagogiczna i Rada Rodziców przy Przedszkolu nr 24 w Warszawie. Adresatami konkursu są dzieci z naszego przedszkola i ich rodzice.

Zachęcamy dzieci i rodziców do ułożenia rymowanki składającej się z co najmniej 4 wersów, której bohaterami są  dziewczynka Grzecznolinka lub chłopiec Grzecznolinek.
Rymowanka powinna opisywać dziecko, które:

• zgodnie bawi się z dziećmi;
  • szanuje zabawki i prace
  • używa słów grzecznościowych: proszę, przepraszam ,dziękuję
  • słucha poleceń nauczycieli
  • cierpliwie czeka na swoją kolej
  • prezentuje inne pozytywne zachowania.

Prace składamy do dnia 18.11.2019 r.  do nauczycielek grup (wydrukowane na papierze formatu A4).

Dostarczone prace wyeksponowane zostaną w holu przedszkola. Każdy będzie mógł zagłosować na najpiękniejszą rymowankę  poprzez postawienie kropki przy wybranej pracy.

Wyłonimy laureatów 1, 2 ,3 miejsca oraz przyznamy 3 wyróżnienia.

Autorzy wszystkich prac otrzymają nagrody.

Ze wszystkich prac utworzymy książeczkę nt.  zasad dobrego zachowania.

Na odwrocie pracy prosimy dołączyć informację zawierającą:
  • imię i nazwisko autorów prac: dziecka oraz rodzica,
  • nazwę grupy.

ŻYCZYMY MIŁEJ I TWÓRCZEJ ZABAWY!